טלפון דוד כץ
וואטסאפ דוד כץ
דוד כץ השתל שיער בטורקיה

דוד כץ משיב על שאלות

איך הפך צעיר שעסק באסתטיקה כתחביב, ליועץ מקצועי מוביל בתחום השתלות השיער? ומה יש לו לומר לכל מי ששוקל לעבור השתלת שיער?
דויד כץ משיב על כל השאלות החשובות
 
תחום השתלות השיער עבר בשנים האחרונות מהפכה של ממש. עד לפני שנים אחדות, השתלת שיער היתה הליך רדיקלי, שכלל סכין מנתחים, תוצאה בינונית וצלקות בקרקפת. הטכניקות השתפרו מאז באופן דרמטי וכיום השתלת שיער יכולה להיות הליך ידידותי, ללא צלקות, ללא סכין מנתחים, ועם תוצאות מרהיבות של שיער מלא וטבעי. יחד עם זאת, חשוב להתייעץ ולדעת שלא כל התהליכים המשווקים הם בטוחים ויעילים באותה מידה.
 
דויד כץ היה צעיר שעסק באסתטיקה כתחביב, כשהתוודע לתחום השתלות השיער:
"תמיד נמשכתי לעולם האסתטיקה. מצאתי בתחום הזה ביטוי ליצירתיות וגם הרגשתי שטיפוח גורם לי ולאנשים אחרים, להרגיש יותר טוב גם מבפנים. אני מאמין שכשאדם מטפח את החזות שלו, הערך העצמי שלו עולה ומוביל לאיכות חיים טובה יותר. לכן לפני חמש שנים, כשאחד החברים הטובים שלי התחיל תהליך של השתלת שיער, מאוד הסתקרנתי וליוויתי אותו מקרוב".
 
מה בתהליך השתלת השיער גרם לך לחקור אותו לעומק ולהפוך אותו למקצוע?
"גיליתי שמדובר בתהליך משנה חיים. אמנם יש אנשים שחווים התקרחות וחיים איתה בשלום, אבל יש הרבה אחרים שהדבר מטריד אותם ברמה יומיומית. היום גברים ישראלים מקריחים בגיל צעיר יותר, ויש גם נשים עם דלילות קשה בשיער. חלק גדול מהאוכלוסייה הזו סובל מפגיעה קשה באיכות החיים: הם נמנעים מלהסתכל במראה, לא מצטלמים או לא מסתכלים על תמונות של עצמם. הם חובשים כל מני כובעים ומטפחות או מוצאים דרכים יצירתיות להסתיר את ההתקרחות. אם מישהו שואל אותם בתמימות על הדלילות בשיער, הם יכולים להיפגע קשות. דימוי הגוף שלהם הולך ונפגע וחלקם ממש שוקעים בדכדוך ככל שהשיער נסוג".
 
איך אתה רואה את התפקיד שלך במפגש עם מטופלים כאלה?
"אני רואה בזה שליחות. בעיקר כי אחרי שנים של למידה וניסיון, אני יודע היטב שיש השתלות טובות, אמינות ומוצלחות. מנגד, יש תעשייה שלמה של השתלות שיער ברמה מקצועית נמוכה שנעשות ללא מיון של מטופלים, ללא תיאום ציפיות ומבלי לתמוך במטופל בשלבים החשובים לפני ואחרי. במקרים כאלה התוצאה היא בדרך כלל מטופל מאוכזב ומתוסכל.
 
לכן החלטתי לחקור את התחום לעומק, כולל הטכניקות הכי חדשות ומרכזי המומחיות הטובים בעולם. הרגשתי שיש פה הזדמנות להציע לאנשים תקווה, אבל אסור שהתקווה שלהם תנוצל על ידי גורמים מסחריים ציניים. בניתי עבור הקהל הישראלי תהליך אמין של השתלות שיער בטורקיה, במרכז הרפואי אסטטיסיום, שנמצא בצד האירופאי של איסטנבול. מדובר במרכז אקסקלוסיבי לרפואה אסטטית מתקדמת, עם צוות רב מקצועי ותיק, מנוסה ומיומן. באסטטיסיום אין גישה של מפעל או פס יצור, אלא של טיפול אישי שמותאם לכל מטופל ומטופלת. לא מדובר בקליניקה של רופא מסוים אלא במרכז רפואי גדול ומפוקח. אני גם מקפיד להבטיח למטופלים אירוח מצוין, העברות וכל מה שצריך כדי לעבור את התהליך בלי דאגות. בניתי את החבילה הזו עם תשומת לב לכל שלב. בעזרתה אני יכול להציע לאנשים פתרון אמיתי לבעיה שלהם. עד היום ליוויתי יותר מ – 700 מטופלים. לא כל אחד זוכה להגשים לכל כך הרבה אנשים חלום, ואני מודה על הזכות הזו מדי יום".

מה גורם לעובדה שאתה מתבלט כל כך בתחום השתלות השיער?
"אני מאמין שזו המסירות, האחריות, והעובדה שאני מייעץ ומלווה מתוך ידע אבל גם מהלב. גם אחרי 700 מטופלים אני עדיין מתלהב מלראות תמונות "לפני ואחרי" של המטופלים שלי".
 
איך עובד התהליך?
"כשפונה אלי מטופל, אני מקפיד לקבל ממנו את כל המידע הרלוונטי ומעביר אותו לבחינה של הצוות הרפואי. באותה הזדמנות אני מוסר למטופל את כל הפרטים על התהליך כדי שיוכל לקבל החלטה מושכלת וידע למה לצפות. לא כל מועמד מתקבל לתהליך שלנו. רק אחרי שהצוות הרפואי מאשר, ואחרי שביצענו תיאום ציפיות מלא עם המטופל, יוצאים לדרך. מכיוון שמדובר במרכז רפואי מבוקש שבורר רק מטופלים מתאימים, לרוב יש זמן המתנה של מספר שבועות. כשמגיע הזמן, טסים, מתמקמים ועוברים את הטיפול באופן מסודר, על ידי צוות מקצועי של רופאים ואחים מוסמכים.
המטופלים מקבלים גם ליווי אישי בעברית לכל אורך הדרך. השתלת שיער בשיטות המודרניות כוללת חילוץ זקיקים מהעורף או מאזור שופע אחר, ואז החדרה של הזקיקים לתעלות קטנות באזור המקריח. הכל נעשה ללא חתכים, ובעזרת ציוד מדויק ובטוח. מי שחושש מהתחושה, יכול להיעזר בחומר טשטוש קל. הכל ידוע מראש, מתוכנן וצפוי. בגלל שהתהליך מסודר ומתבצע באופן אחראי ומקצועי, אנחנו מגיעים ל – 99% הצלחה ושביעות רצון".

מתי רואים תוצאות?
"אחרי ההשתלה יש תהליך טבעי של צמיחה, נשירה וצמיחה מחודשת, התוצאה הסופית מתקבלת אחרי כמה שבועות או חודשים בודדים, ולרוב אנחנו משיגים תוצאה מדהימה של שיער מלא, עם מראה טבעי לגמרי".

מה היית ממליץ למי ששוקל לעבור השתלת שיער ומתלבט אם להתקדם בתהליך?
"אני ממליץ לא לחכות כי חבל על כל יום בחיים שעובר מבלי שהפקנו ממנו את המקסימום. כדאי קודם כל לפנות ליועץ מנוסה ולקבל את כל המידע. אם מתברר שהמועמד מתאים להשתלת שיער, כדאי לשקול בחיוב להתקדם לתהליך אחראי ומסודר, שבסופו אפשר לזכות בשיער טבעי מלא, וגם בחיוך".