טלפון דוד כץ
וואטסאפ דוד כץ
 
"המכנה המשותף של מושתלי השיער הוא ההתפעלות מהתוצאה הסופית של שיער טבעי ומלא" מה חשוב לדעת לפני שמחליטים על השתלת שיער? מה כולל התהליך ואיך עוזרים לו להצליח? דויד כץ שמייצג בישראל את המרכז לרפואה אסטטית, אסטטיסיום, משיב על כל השאלות
"המכנה המשותף של מושתלי השיער הוא ההתפעלות מהתוצאה הסופית של שיער טבעי ומלא" מה חשוב לדעת לפני שמחליטים על השתלת שיער? מה כולל התהליך ואיך עוזרים לו להצליח? דויד כץ שמייצג בישראל את המרכז לרפואה אסטטית, אסטטיסיום, משיב על כל השאלות
השתלות השיער החדשות הן בשורה מהפכנית לא רק בעולם האסתטיקה. שיער הראש הוא אחד הדברים הבולטים ביותר בחזות שלנו כבני אדם, ועבור רבים מאיתנו, השיער הוא חלק בלתי נפרד מהזהות. אמנם, ישנם מי שחיים בשלום עם התקרחות או עם שיער דליל, אך אחרים סובלים מתסכול ומפגיעה בביטחון ובדימוי העצמי. בעבר, התקרחות או שיער דליל היתה גזירת גורל, ובמרבית המקרים לא ניתן היה להחזיר את הגלגל לאחור. קשת הפתרונות היתה מוגבלת, וכללה אפשרויות שלכל אחת מהן חסרונות בעייתיים, ואף אחת מהן לא פתרה את הבעיה באמת.

דוד כץ המייצג בישראל את המרכז לרפואה אסתטית "אסטטיסיום" שבאיסטנבול, מספר על הדור החדש של השתלות השיער: "השתלות שיער מתקדמות, מאפשרות ליטול זקיקים מהאזור התורם (בדרך כלל העורף או הזקן), ולהחדירם לכל אזור שיש בו דלילות או התקרחות, ללא צלקות. כך אפשר להגיע למראה שיער טבעי".

מהן השיטות המומלצות היום בתחום השתלת השיער?
באסטטיסיום עובדים בשתי שיטות; השיטה הראשונה היא FUE (Follicular Unit Extraction). בשיטה זו, מחלצים את הזקיקים מהאזור התורם, פותחים תעלות דקיקות באזור ההתקרחות ולאחר מכן מחדירים את הזקיקים לתעלות בעבודה ידנית. השיטה השניה היא DHI (Direct Hair Implant). בשיטה זו, לאחר איסוף הזקיקים מהאזור התורם, הם מוכנסים אל "עט" מיוחד שמסוגל לבצע פתיחת תעלות והחדרה של הזקיק באותה פעולה. כלומר, אין צורך לפתוח תעלות ולאחר מכן להחדיר ידנית את הזקיקים בתהליך נפרד. הצוות המקצועי שלנו מחליט איזו שיטה מתאימה לכל מטופל.

מה צפוי המטופל לחוות אחרי ההשתלה בשיטות הללו?
אחר ההשתלה השיער צומח בהדרגה, נושר וצומח מחדש כאילו היה זה מקומו הטבעי. בהשוואה לשיטות הישנות, הטכנולוגיה החדשה היא ממש קסם. היכולת להציע למטופל פתרון אמיתי היא מה שהביא אותי לתחום, להפיץ את הבשורה".

מה חשוב לדעת לפני שמחליטים לעבור השתלת שיער?
"ראשית, חשוב לדעת שבמקרה של התקרחות או דלילות מאוד משמעותית, שיטות אחרות לא יועילו ורק השתלת שיער תפתור את הבעיה. שנית, חשוב לבחור במקום אמין עם אנשי מקצוע מנוסים, שיבחנו את המקרה. המרכז לרפואה אסתטית אסטטיסיום, למשל, הוא לא מפעל. כשפונה אלי מועמד להשתלת שיער, אני מעביר את הנתונים והממצאים שלו לצוות כדי שיעריכו את סיכויי ההצלחה. רק אם נוכל להתחייב בכ – 99% לתוצאה טובה, נצא לדרך. מכיוון שמדובר במוסד עם ותק וצוות קבוע שכבר טיפל במקום במטופלים רבים, ההערכה המקדימה היא מאוד מהימנה. השתלות השיער באסטטיסיום מתבצעות ללא הגבלה של כמות הזקיקים ובהתאם לנתונים האישיים של המטופל".

איך מתחילים אצלכם את התהליך?
"מתחילים בשיחת טלפון פשוטה, שבה נערוך היכרות ונבין את המצב ואת הציפיות של המטופל. אחרי שנחליט שמתקדמים, נלווה את המטופל בהערכת מצבו על ידי צוות מקצועי, המלצה על שיטת ההשתלה הנכונה, ונמשיך לתיאום הטיפול".

איך הגעת לאסטטיסיום?
"במהלך הדרך רכשתי ניסיון בעבודה עם מרפאות שונות שמבצעות השתלות שיער. ראיתי וליוויתי השתלות ולמדתי את העקרונות החשובים של התהליך, וגם ממה להיזהר. עשיתי סקר מקיף והבנתי מה חשוב שיהיה במקום, בצוות, בשירות, במכשור. אני מאמין במצוינות ובאחריות. לא יכולתי להתפשר על כך שהשם "דויד כץ" יקושר לשירות בינוני. באסטטיסיום מצאתי את השילוב האידיאלי, ובניתי את החבילה המתאימה לישראלים".

מה כולל התהליך מלבד הטיפול עצמו?
"זו נקודה חשובה. כשמחליטים לעבור השתלת שיער בטורקיה, כדאי לבחור בחבילה של ליווי מלא, יד ביד לכל אורך המסע. בחבילות של אסטטיסיום, אנחנו מציעים לישראלים ליווי מלא בעברית, אירוח במלון, העברות משדה התעופה ובחזרה, ומענה לכל שלב ושלב בתהליך. כמו כן, החבילה כוללת טיפולי PRP לאחר ההשתלה בטורקיה. אלה טיפולים של החדרת נוזל פלזמה לקרקפת, מתוך מנת דם של המטופל עצמו. נוזל הפלזמה עשיר בטסיות ובחומרי גדילה, והוא ממריץ ומחזק את הצמחת השיער".

יש השתלות שיער שלא מצליחות?
"כאמור, אנחנו בוחנים מראש כל מקרה כדי להעריך את סיכויי ההצלחה. אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד! לכן אנחנו גם מציעים לכל המטופלים שלנו אחריות לכל החיים על השיער המושתל". איך עוזרים למטופל לעבור את התהליך על הצד הטוב ביותר? "בדיוק בשביל זה, הוקם מרכז אסטטיסיום, בצד האירופאי של איסטנבול. המקום הוא למעשה אתר פרימיום לרפואה אסתטית. הוא כל כך מרשים ומפואר, שרק השהייה בו הופכת את הטיפול לחוויה. הצוות המטפל במקום הוא קבוע, ותיק ומיומן, וכל התהליך מוקפד ברמה הגבוהה ביותר, מהמכשור דרך התנאים הפיסיים ועד למיומנות הצוות. בנוסף, ניתן לעבור את התהליך תחת טשטוש (סדציה), עבור מטופלים שמעוניינים בכך".

איך נוצר החיבור האישי שלך לתחום השתלות השיער?
"מאז ומתמיד היתה לי מודעות וזיקה לתחום האסתטיקה והטיפוח. אסטטיסיום הוא מרכז אסתטיקה שעוסק בעוד תחומים, ביניהם שאיבת שומן, ניתוחים פלסטיים ועוד. מכאן נובעת המומחיות הרבה של הצוות בתחום הרפואה האסתטית. אישית, אני מאוד מקפיד על תחזוקת השיער ואני יכול להבין את המצוקה של מי שאיבדו את שיער הראש שלהם, ורוצים אותו בחזרה. אני מרגיש סיפוק גדול בליווי המטופלים להשגת היעד הזה".

אפשר לעבור השתלת שיער בטורקיה גם תחת מגבלות הקורונה?
"אצלנו, בהחלט כן. התהליך מתבצע תחת נהלי סטריליות מחמירים ונקיטת כל ההגנות הנדרשות, בהעברות, בזמן האירוח, וגם בזמן הטיפול עצמו".

מה הדבר הכי נפוץ שאתה שומע ממושתלי שיער?
"המכנה המשותף של מושתלי השיער הוא ההתפעלות מהתוצאה הסופית של שיער טבעי ומלא. זה הדבר שחוזר על עצמו הכי הרבה. בנושאים האחרים, לכל מטופל יש נקודות אחרות שמעסיקות אותו, אבל בסופו של דבר, כולם רוצים לצאת מהתהליך עם תוצאה טובה, וכשהיא מגיעה יש הרבה שמחה והתרגשות".

איפה אתה רואה את עצמך בתחום בעוד 10 שנים?
"ממשיך לשנות לאנשים את החיים ולהגשים להם חלומות שנראו להם בלתי אפשריים".