טלפון דוד כץ
וואטסאפ דוד כץ

מהם תופעות הלוואי של פרופסיה?

 

נשירת שיער - הגורמים

היום יותר מתמיד גברים ונשים כאחד סובלים מנשירת שיער ללא בסיס רפואי, נשירת שיער יכולה להיגרם ממגוון אפשרויות החל מלחץ נפשי, חוסרים תזונתיים, חוסר בויטמנים שונים, בעיות בקרקפת, רקע תורשתי ועוד... לעיתים כשאין פתרון מוכח ולא ידוע ממה הנשירה נגרמת והכל "תקין" בבדיקות הרפואיות רופאי העור מעניקים למטופלים שסובלים מהתקרחות את התוסף/התרופה הידועה בשם המוכר בארץ ובעולם: פרופסיה (פינסטריד), אחוזי ההצלחה של המרכיבים בתרופה זו גדולים מאוד ומעניקים תוצאות נפלאות לרוב, שיער מלא ובריא והפסקת הנשירה. חשוב מאוד להתייעץ עם רופא או מקצוען בתחום טרם ההחלטה לקחת את הפרופסיה - על מנת לאבחן את ההתאמה המושלמת מבחינת מינון התרופה, עלולות להיות תופעות לוואי ועליכם להיות מודעים לכך.

לאילו תופעות לוואי עלול לגרום הפרופסיה?

אז ממחקרים שנעשו על מטופלים שונים בארץ ובעולם נאספו מידע, ומסקנות אודות השימוש בפרופסיה ותופעות הלוואי העלולים לקרות בגין הלקיחה, לדוגמא: בעיות זיקפה, אובדן חשק מיני, בעיות שונות בשפיכה, חרדות, גידול החזרה, הפרעות בקצב הלב ועוד... אין ספק שלכל תרופה שאנו לוקחים בימינו קיימת רשימה נכבדת של תופעות לוואי שונות, מה שחשוב זה שנהיה קשובים לגוף שלנו ובמידה ותראו שהכל תקין תוכלו להמשיך כרגיל, ובמידה ולא תוכלו כמובן להפסיק את לקיחת התוסף. בכל מצב שהוא - חובה עליכם להתייעץ טרם תחילת הנטילה עם רופא עור מקצועי או מומחה בתחום נשירת השיער.

אז לקחת או לא?

לאחר שמציינים בפנינו את כל תופעות הלוואי העלולות להיגרם מלקיחת התרופה אין ספק שהפחד והלחץ הוא גדול, המחשבות נודדות וההתלבטות גדולה. אבל במקרה הזה אין לכם מה להפסיד... כי תמיד תוכלו להפסיק את הלקיחה ותופעות הלוואי יעצרו גם הן במקביל, מקסימום תוכלו רק להרוויח - מה תרוויחו? את אפקט התרופה המקסימלית שבעקבותו תזכו לשיער מלא ובריא. אין סיבה לחשוש - נסו, הכירו את גופכם וקבלו את ההחלטה הנבונה עבורכם.
  • מהם תופעות הלוואי של פרופסיה?
  • מהם תופעות הלוואי של פרופסיה?